کنکاش ایران

  • تاریخ : ۱۱ام شهریور ۱۳۹۷

به گزارش صبا، آیین پایانی بیستمین جشن سینمای ایران به منظور اهداء تندیس های خانه سینما به برگزیدگان این رویداد بزرگ سینمایی عصر امروز دهم شهریور ماه با اجرای محمدرضا شهیدی فر در تالار وحدت برگزار شد.

علی نصیریان، ابوالحسن تهامی‌نژاد،حسن معجونی، منوچهر شاهسواری مدیرعامل
خانه سینما، غلامرضا موسوی،همایون اسعدیان، ابراهیم داروغه‌زاده معاون
نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی،محمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز
گسترش سینمای مستند و تجربی، فرهاد توحیدی، حامد بهداد، امیر جدیدی، هومن
سیدی، مرتضی رزاق کریمی، محسن خان جهانی، سودابه بیضایی و پانته‌آ پناهی‌ها
از جمله حاضران در این مراسم بودند.

برگزیدگان بخشهای مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

بهترین فیلم مستند نیمه بلند : تندیس  و دیپلم افتخار به  ارد عطار پور برای کارگردانی  فیلم پرسپولیس شیکاگو، و آزاده موسیوی و کورش عطایی برای فیلم در جستجوی فریده اهدا شد.

بهترین فیلم کوتاه :تندیس و دیپلم افتخار  به محمد کارت برای ساخت فیلم بچه خور اهدا شد.
بهترین انیمیشن: تندیس و دیپلم افتخار به حسین ملایمی برای انیمیشن بدو رستم بدو اهدا شد.

بهترین جلوه های ویژه بصری : تندیس و دیپلم افتخار به فرید ناظر فصیحی برای فیلم چهارراه استانبول اهدا شد.

بهترین جلوه های ویژه میدانی : تندیس و دیپلم افتخار به محسن روزبهانی برای فیلم به وقت شام اهدا شد.

بهترین چهره پردازی : تندیس و دیپلم افتخار به مهرداد میر کیانی برای فیلم خوک اهدا شد.

بهترین صدابرداری : تندیس و دیپلم افتخار به رشید دانشمند برای فیلم پل خواب  اهدا شد.

بهترین صداگذاری : تندیس  و دیپلم افتخار به علیرضا علویان برای فیلم به وقت شام اهدا شد.

بهترین طراحی لباس : تندیس و دیپلم افتخار به نگار نعمتی برای فیلم خوک اهدا شد.

بهترین طراحی صحنه :تندیس و دیپلم افتخار به حجت اشتری برای فیلم سد معبر اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش مکمل زن : تندیس و دیپلم افتخار به زکیه بهبهانی برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : تندیس  و دیپلم افتخار به نوید محمدزاده برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاءاهدا شد.

بهترین فیلمبرداری : تندیس و دیپلم افتخار  به مسعود سلامی برای فیلم خفگی اهدا شد.

بهترین موسیقی: تندیس و دیپلم افتخار به پیمان یزدانیان برای فیلم خوک اهدا شد.

بهترین تدوین : تندیس و دیپلم افتخار به احمد مرادپور برای فیلم سارا و آیدا اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش اول زن :تندیس و دیپلم افتخار به غزل شاکری برای فیلم سارا و آیدا اهدا شد.

بهترین بازیگر نقش اول مرد :تندیس و دیپلم افتخار به حامد بهداد برای فیلم سد معبر اهدا شد.

بهترین فیلمنامه :تندیس و دیپلم افتخار به علی زرنگار و وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

بهترین کارگردانی: تندیس و دیپلم افتخار به وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

بهترین فیلم : تندیس  و دیپلم افتخار به علی جلیلوند برای تهیه کنندگی  فیلم بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

فیلم سینمای بدون تاریخ بدون امضاء با کسب پنج تندیس بیشترین جوایز را در بیستمین جشن سینمای حافظ بدست آورد.