کنکاش ایران

  • تاریخ : ۲۱ام تیر ۱۳۹۷

کریستیانو رونالدو تا دیروز فقط در دو نقل و انتقال تابستانی شرکت کرده بود؛از اسپورتینگ به یونایتد با ۱۹ میلیون یورو، از تیم انگلیسی به رئال با ۹۶ میلیون یورو از یووه به رئال با ۱۱۲ میلیون یورو که بدین ترتیب به مجموعا ۲۲۷ میلیون یورو می‌رسد.

به گزارش کنکاش ایران: در طول تاریخ فقط یک بازیکن بیش از رونالدو پول جا به جا کرده است : نیمار. او با ۲۲۲ میلیون یورو از بارسا به پی اس جی رفت. قبل از آن بارسا برای خرید او از سانتوس ۸۶٫۲ میلیون یورو پرداخت که مجموعا این انتقال ۳۰۸٫۲ میلیون یورو هزینه داشت.

دی ماریا با ۱۷۹ میلیون یورو از چهار انتقال (روساریو سنترال – بنفیکا – رئال مادرید – منچستریونایتد – پاریسن ژرمن)، کوتینیو با ۱۷۳ میلیون یورو (اینتر – لیورپول – بارسلونا)، ایبراهیموویچ با ۱۶۹٫۱ میلیون یورو (مالمو – آژاکس – یووه – اینتر – بارسا – میلان – پی اس جی – یونایتد – گالکسی)، دمبله با ۱۶۰ میلیون یورو (رن – دورتموند – بارسا) در رده های بعدی هستند. اگر انتقال خامس به بایرن در تابستا نآینده قطعی شود او با ۱۸۲٫۳۵ میلیون یورو در رده سوم قرار می گیرد که البته همچنان هیگواین با ۱۴۰ ، هالک با ۱۲۹٫۸ و پوگبا با ۱۲۰ میلیون یورو در رده های بعدی هستند.

رونالدو از سویی رکورد گران ترین فروش تاریخ رئال را از آن خود کرد. رکورد قبلی متعلق به موراتا با ۸۰ میلیون یورو بود و رونالدو رکورد وی را شکست.  رونالدو دومین خرید گرانقیمت تاریخ رئال است که بیل با ۱۰۱ میلیون یورو بالاتر از اوست اما زیدان با ۷۵٫۱ ، خامس با ۷۵ میلیون یورو در رده های بعدی هستند.